Пейзаж з сімейством сатира – Альбрехт Альтдорфер

Пейзаж з сімейством сатира   Альбрехт Альтдорфер

Німецький живописець і графік А. Альтдорфер відноситься до майстрів Північного Відродження. Він увійшов в історію мистецтва як глава Дунайської школи, яка об’єднувала митців, які працювали на півдні Німеччини в містах на берегах Дунаю. Мистецтву живопису Альтдорфер навчався у свого батька.

Найбільш значною роботою художника став вівтар монастиря Санкт-Флоріан поблизу Лінца, у якому, як у всіх німецьких вівтарях, органічно поєднувалися живопис, різьблення, архітектурні елементи та скульптура. Подібно іншим майстрам Дунайської школи, Альтдорфер надавав велике значення пейзажу, який він розумів як середовище проживання людини. Людина усвідомлювався як частина всесвіту, нерозривно пов’язана з природою, тому у художника люди, міфічні персонажі завжди зображені на тлі буйної рослинності або нескінченного горизонту з бурхливим небом.

Нерідко персонажі у Альтдорфера відіграють допоміжну роль. Такий і “Пейзаж з сімейством сатира”, в якому головний герой – світ природи. Він блискуче переданий завдяки композиційній побудові і колористичним рішенням, заснованим на характерному для Альтдорфера прийомі переходу від теплих тонів на передньому плані до холодних у глибині зображення. Інші відомі твори: “Битва Олександра Македонського з Дарієм”. 1529. Стара пінакотека, Мюнхен; “Пейзаж із замком Верт”. Ок. 1522-1530. Стара пінакотека, Мюнхен.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пейзаж з сімейством сатира – Альбрехт Альтдорфер.