Сільський пейзаж – Клод Лоррен

Сільський пейзаж   Клод Лоррен

Крім малюнків, які увійшли в “Книгу істини”, збереглося ще близько 1100 самостійних робіт Лоррена, виконаних у цьому жанрі. Таким чином, загальна кількість дійшли до нас малюнків художника складає близько 1300. Найбільш повно вони представлені в зборах Британського музею в Лондоні.

Інша чудова колекція належить Музею Тейлерса в голландському Харлеме. Більшість малюнків Лоррена зроблено тушшю, але іноді художник використовував, та іншу техніку, наприклад, чорний і червоний крейда. “Сільський пейзаж” написаний чорним крейдою та фарбою, а “Подорож в Емаус” – чорним крейдою і коричневою фарбою на рожевому папері.

В молодості Лоррен багато малював з натури. Своєю манерою ці малюнки нагадують східні мініатюри, написані пензлем. Роблячи начерки, він починав з вільних замальовок, які допомагали йому визначитися з композицією майбутнього полотна. Іноді він зображував кожного персонажа майбутньої картини на окремому аркуші. Всі свої малюнки Лоррен акуратно зберігав, вважаючи їх цінним джерелом нових ідей і сюжетів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Сільський пейзаж – Клод Лоррен.