Відплиття цариці Савської – Клод Лоррен

Відплиття цариці Савської   Клод Лоррен

Цей морський пейзаж Лоррена є парною картиною до “Пейзаж зі сценою одруження Ісаака і Ревеки”. Тернер був настільки захоплений цими двома роботами Лоррена, що, передаючи в дар Національній галереї два своїх пейзажу, поставив неодмінною умовою дарування те, що вони повинні висіти між ними.

У цьому шедеврі Лоррен створює ідеальний світ, повний тонкого світлових ефектів, драматичних контрастів і глибоко продуманого руху. Сонячне світло тут домінує, зв’язуючи окремі елементи полотна в гармонійне ціле. Сонячні промені відбиваються від водної гладі, плавно змінюючи свій колір в просторі, окресленому берегом і горизонтом. Сонячні відблиски грають на одязі стоять на пристані людей. Сліпуче яскраве світло підкреслять жестом юнаки, написаного на передньому плані. Він підняв руку, долонею захищаючи очі від сліпучих променів. Композиційно шедевр Лоррена виконаний у манері, характерній для його найкращих робіт.

У центрі картини ми бачимо сяюче безмежний простір, обрамований двома архітектурними масивами. При цьому погляд глядача як би “відкидається назад”, до горизонту. По-справжньому новаторським тут є зображення сонця. Воно розташоване точно посередині полотна і є композиційним центром картини. На тлі сліпучо яскравого неба чітко виписані архітектурні деталі.

Майстерність Лоррена у створенні атмосферних ефектів, настільки восхищавшее сучасників, проявляється в переходах тонів, які стають холоднішими по мірі віддалення в перспективу. В “небесної” області теплих жовтих тонів можна виявити відбитки долонь і пальців художника. Тонкі тональні переходи створювалися їм саме таким способом – рукою, а не пензлем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Відплиття цариці Савської – Клод Лоррен.