Вітряний день. Етрета – Клод Моне

Вітряний день. Етрета   Клод Моне

У 1883-1886 рр. Моне щорічно відправлявся на етюди в Етрета, містечко на узбережжі Нормандії, яке славилося своїми потужними вапняковими скелями аркадами. Мельбурнський пейзаж, мабуть, один з ранніх, виконаних в Етрета ок. 1883 р. Він написаний з високої точки зору, можливо, з вікна готелю, звідки Моне міг бачити скеля і найменшу з аркад, виступаючу серед бурхливого моря – Порт-Амон.

Кружляння хвиль, туман від спіненої води, пливуть по небу хмари, громада пошматованому борознами скелі передані мазками різної структури і сили, що наділяє мальовничу поверхню особливою енергією і надає їй характер ритмічного візерунка.

Переконливо схоплено рух хмар, що розбиваються об скелі хвиль. Жести двох персонажів на першому плані, один з яких притримує капелюх на голові, інший показує рукою на море, підкреслюють ефект безпосередності даного моменту. Загальна тональність картини – насичений світлом сірий, по всій поверхні якого пробігають мазки контрастних, але приглушених відтінків синього, зеленого, рожевого і тьмяного помаранчевого тонів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вітряний день. Етрета – Клод Моне.