Жабник – Клод Моне

Жабник   Клод Моне

Картина “Жабник” була написана Клодом Моне в 1869 році. Дитячий французи прозвали невеликі заклади, розташовані на воді, до яких з берега вели вузенькі містки. Досить часто в таких місцях шукали собі заробітку дівчата легкої поведінки, які відвідували ці заклади в самоті або в супроводі чоловіків. Вони манили до себе чоловіків відвертими нарядами і зухвалою поведінкою, звертали на себе увагу гучними криками й сміхом, які було чути здалеку. Їх поведінка нагадувало французам жабник, в якому жаби збираються на воді і хором видають голосне квакання.

Клод Моне – справжній майстер в написанні пейзажів. При створенні цієї картини він більше уваги приділив зображенню природи, ніж промальовуванні людей. Художник писав цю картину одночасно зі своїм другом Огюстом Ренуаром, але на картині другого людям приділено значно більше уваги, у них детальніше промальована одяг і їх пози.

Моне завжди був захоплений красою природи, тому для нього було справжнім задоволенням відобразити подібну композицію на своїх полотнах. Він зображував її завжди трохи гарніше, ніж вона була насправді, вносячи в неї невеликі колірні доповнення.

Легкий місток, що веде до майданчика на воді, веранда кафе, натовп людей, веселящихся і спілкуються між собою, все це намальовано художником побіжно і схематично, як начерк. Якщо не вдивлятися в картину, важко розібрати, хто з людей яким справою зайнятий. Навіть зелений фон, утворений лісом далеко, виконаний розмитими мазками.

Зате передній план виконаний художником як не можна краще. На березі знаходяться кілька невеликих човників, які промальовані досить детально. Вони трохи погойдуються на легких хвилях, які зображені так натурально, що створюється відчуття, що ось-ось стане чуємо звук їх сплеску, здається, що вони почнуть рухатися, відображаючи в собі сонячні промені. Водна гладь відображає в собі чисте світле небо, дерева, гостей закладу. Їй приділено головну увагу художника, який з особливим трепетом робив кожен мазок, займаючись цією картиною.

Такий контраст між людьми і природою виглядає досить незвично. Важко повірити, що Клод Моне, має такий величезний талант зображення природи, настільки байдужий до людей, що не хоче навіть витрачати час на те, щоб детально намалювати їх на своїх картинах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)