Білі індики – Клод Моне

Білі індики   Клод Моне

В історію мистецтва Клод Моне увійшов як один з основоположників імпресіонізму. Він навчався в Парижі в майстерні Глейра, відвідував студію Сюиса.

Однак формування художнього методу Моне відбувалося головним чином під впливом живого спілкування з молодими художниками-однодумцями: Ренуаром, Базилем, Альфредом, Піссаро, які, як і Моне, зачаровані можливостями пленерного живопису, відкрили нову живописну систему, що одержала назву “імпресіонізм”.

На відміну від своїх попередників, які працювали на пленері, імпресіоністи писали під відкритим небом саму картину, а не етюди. Вони прагнули передати мінливість световоздушной середовища, різноманіття відтінків колірних рефлексів від сусідства з іншими предметами, вловити не мить буття, а передати мінливість світу, створити враження постійно преображающейся природи. У 1872 Моне написав картину “Враження. Схід сонця”. Назва картини і дало назву всьому напрямку – “імпресіонізм” .

Картина “Білі індики” вперше експонувалася на виставці імпресіоністів у 1877 році і є одним з найвідоміших творів художника. Інші відомі твори: “Вокзал Сен-Лазар”. 1876-1877. Інститут Курто, Лондон; “Руанський собор опівдні”, “Руанський собор увечері”. 1894. Обидві – ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)