Маннпорт – Клод Моне

Маннпорт   Клод Моне

Крейдяні скелі недалеко від Етрета на узбережжі Нормандії завжди були центром тяжіння для художників. Моне часто приїжджав сюди з 1883 по 1886 рік, щоб почерпнути натхнення.

В цьому магічному місці за вказаний період він написав неймовірне число картин – понад 60! На шести з них зображена арка Маннпорт. На цій картині ракурс обраний таким чином, що темна вершина скелі зрізається зверху краєм полотна і займає дві третини його довжини.

Поверхня скелі формується з мазків пензля і вертикальних потьоків фарби, які чудово передають всі нерівності каменю і його вищербленную текстуру, а також визначають ритм і фактуру полотна. Колір пісковика добре відтворює змішання синіх, рожевих і бежевих відтінків.

Загальна недбалість і размашистость штрихів на полотні контрастує з каліграфічно виписані завитками хвиль, які передають енергію і рух неспокійного моря. Скеля, вода і небо добре помітні, хоча і зв’язані в єдине ціле, завдяки експресії штрихів. Буйство стихії не менш ефектно відбиває світло, закравшийся у внутрішню сторону арки. Природа постає перед спостерігачем у всій своїй могутності і красі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)