Будівля Парламенту в Лондоні. Захід – Клод Моне

Будівля Парламенту в Лондоні. Захід   Клод Моне

Творчість Клода Моне відрізняється різноманітністю тим, композиційних рішень і створюваних образів. Живописець багато разів писав Будівлю Парламенту в Лондоні. При цьому роботи, присвячені створенню “англійських” пейзажів, відрізнялися своєрідністю, несхожістю. При тому, що сюжетна лінія була єдиною для даної серії робіт, всі картини цієї тематики були самобутні та неповторні.

Прикладом може служити імпресіоністичне полотно пензля Клода Моне “Будівля Парламенту в Лондоні. Захід”. Картина написана в 1904 році, в період життя Клода Моне в Англії. На сьогоднішній момент роботу можна знайти в Цюріху в Кунстхаусі. Зображення, створене художником в техніці олійного живопису. “Будівля Парламенту в Лондоні. Захід” входить в серію робіт Клода Моне, присвячених Англії, її містами, особливостей буття “туманного Альбіону”.

Призахідне зображення будівлі Парламенту виконано особливою експресією, емоційністю колориту, яскравістю і контрастністю світлових ефектів. Картина відрізняється особливим тривожним настроєм. Характерно відчуття краси згасаючого дня, своєрідною “загибелі” дня. Це, свого роду, метафора догляду, трагедія загибелі чогось прекрасного. Силует будівлі Парламенту расцвечен в насичені темно-сині і чорні тони. Обриси будівлі нагадують гострі зубці якогось умовного огорожі, виписаного з усією вимогливістю і серйозністю ліній і пропорцій.

Чорно-червоний колорит полотна вносить відчуття розділеності світу, подвійності навколишнього. Полотно зовсім не схожий на легку, ніжну импрессионистическую замальовку. А скоріше являє собою насичене смислами і філософськими роздумами художній твір. Неминуче народжуються асоціації, пов’язані з філософією катастрофи, представленої пейзажем у вогненно-чорних закатних фарбах. Головним мальовничим символом цього полотна художник оголошує палаюче полум’яніючу усіма відтінками червоного сонце.

Це призахідне сонце як би нависає над усім, виступаючи композиційним центром. Відображення західного сонця у водах Темзи подвоює, ускладнює простір картини. Мазки-спалахи, якими намальований червоно-жовтий вогненна куля в площині неба й водної поверхні пофарбували собою всі зриме простір.

Імпресіоністичне майстерність Клода Моне по-особливому втілилося в серії лондонських пейзажів. Художник показав у своїх роботах, наскільки передається реальність може бути мінлива, непостійна, умовна. Багато мистецтвознавці відзначають той факт, що імпресіоністичний метод Моне не передає об’єктивної реальності і не визнає незмінності якостей об’єктів. Мистецтво Моне, як і світло в його полотнах – мерехтить, ковзає, заливаючи всю околицю своїм теплом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Будівля Парламенту в Лондоні. Захід – Клод Моне.