Прогулянка: Камілла Моне з сином Жаном – Клод Моне

Прогулянка: Камілла Моне з сином Жаном   Клод Моне

Клод Моне, завдяки особливому погляду на життя, став славнозвісним художником і родоначальником нової течії в живописі – імпресіонізму.

Довгий час Моне зі своєю родиною живе в невеликому містечку Аржантеї. Там він пише багато картин із зображенням його дружини Камілли. Одна з цих робіт – “Прогулянка” – перед нами. Повне оригінальна назва цієї роботи – “Прогулянка. Дама з парасолькою” також вона відома під назвою “Камілла Моне з сином Жаном”. Ця картина, написана в 1875 році, є однією з найвідоміших ранніх робіт художника.

Камілла Моне зображена стоїть на пагорбі, фоном є блакитне небо з білими хмарами. Вона одягнена в легке, майже невагоме сукня світло-блакитного кольору, в руках вона тримає парасольку від сонця. Сонячне світло, здається, ллється звідусіль, стоїть літня спека, фігури жінки і дитини розчиняються в ньому. Дитина зображений трохи в стороні від фігури жінки, тому ніщо не відволікає глядача від Камілли. Подих легкого вітерцю розвіває її волосся і спідницю; хмари, легко біжать по небу – все це створює відчуття легкості і невагомості всього простору картини, додаючи динаміки в зображення.

Художник не акцентує увагу глядача на природі, відводячи їй роль декорацій. Картину обрамляють гілки дерева і трава на лузі, земля і небо не мають чіткої межі, плавно перетікають один в одного.

Картина “Прогулянка” дарує глядачами тільки світлі і позитивні емоції, вона просто випромінює щастя і любов. Художник розповідає про свою земної любові, але в той же час саме зображення ефемерно і нереально. Здатність об’єднувати на полотні ці протилежності робить Клода Моне одним з найбільших художників світу.

На жаль, невагоме щастя не триватиме довго: через чотири роки Камілла помре від туберкульозу, але молодий і квітучий образ її назавжди залишиться в серце художника і може радувати нас на багатьох полотнах Клода Моне.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Прогулянка: Камілла Моне з сином Жаном – Клод Моне.