Мілини на річці навесні – Клод Моне

Мілини на річці навесні   Клод Моне

Пейзаж з чистими квітами і контрастом температур, динаміка штрихів і заданий напрямок предметів, явна відсутність попереднього ескізу, розгонисте лист – все це характерні нюанси живопису великого постімпресіоніста Вінсента Ван Гога. Ці риси живуть у кожному полотні автора, в тій чи іншій мірі переважаючи один над одним. Але в пейзажах художника ламані лінії мазків і незграбність зображення гармоніювали більше всього, ніж в оповіданні людської натури.

“Мілини на річці навесні” – полотно, свіже по досвідченості і вільного викладу світовідчуття. На початку шляху становлення як художника, Гог шукав власний стиль виконання. в “Мілинах” вже вгадувався його особливий почерк фарб і незвичайного використання колірних поєднань. Поданий пейзаж видає гарний настрій автора, він дуже простий і оповідає про шматочку європейського простору зі схожою на російську природою. Весняна ріка вийшла у художника живою і природною.

Реалізм у живопису Ван Гога був відмітною рисою початку його творчості. У цій роботі відсутня улюблені майстром контури і абриси предметів. Це допомогло створити відчуття справжньої природи без аппликативности деталей. Завдяки фактурному листа з нерівним накладенням масла робота здається об’ємною. Така техніка не вимагає тіньової і світловий опрацювання, витягаючи на передній план найближчі предмети. Композиція пейзажу дуже проста. Вона читається не надумано і зрозуміло.

Полотно має чітке класичне побудова планів – далекого, близького. Колорит дуже теплий, не дивлячись на присутність блакиті. Сонячна погода грає жовтими відблисками на стовбурах окремо зростаючих дерев. Такий же пігмент присутня в промальовуванні гаї на горизонті і траві біля річки. Це об’єднало площині в єдину картинку.

Присутність теплих відтінків спектру додало весняного настрою і відчуття чогось затишного, нового і ніжного. Ван Гог створив справжнє пробудження природи, будучи самоучкою, не відаючи до кінця про прийомах живопису, пробуючи на дотик фарби, властивості масла і власний талант. Йому вдалося розбудити зимову сплячку розмашистим рухом кисті по рівному полотна…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)