Жираф у вогні – Сальвадор Далі

Жираф у вогні   Сальвадор Далі

“Жираф у вогні” або, як ще називають це полотно, “Палаюча жирафа” – одне з найвідоміших і важливих для великого сюрреаліста творів. Написана ця картина була в 1937 році перед еміграцією художника в США в сюрреалістичному стилі.

Ця картина особливим чином перегукується з іншим полотном великого художника – “Створення чудовиськ”. На думку самого Сальвадора Далі, ці дві картини є своєрідним застереженням про швидку війну. Характерно, що на обох картинах є зображення жирафа з палаючої спиною.

Контраст яскравого червоного полум’я з блакитним небом підкреслює особливу трагічність твори. Синьо-аквамариновий загальний тон картини робить її досить ефектною. Особливу роль у колірній гамі полотна відіграє поєднання червоних і синіх відтінків. Це привертає увагу глядача і викликає у нього тривогу.

При погляді на картину увагу привертає центральна фігура жінки, яка простягає руки вперед. Кров на обличчі і передпліччях жінки не дає нам побачити риси її обличчя. Поза цієї жінки наповнена безпорадністю і відчаєм перед невблаганним наближенням якоїсь небезпеки.

Позаду зображений майже силует ще однієї жінки. В руках вона тримає шматок м’яса, цим художник хотів показати слабкість і прагнення людства до самознищення. Своєрідні підпори, часто використовувані в творах Дали і уособлюють всю порочність і слабкість людини, зображені позаду обох фігур.

Фігура гарячого тваринного виконана набагато менше фігур жінок, вона є, як висловився сам автор “чоловічим космічним монстром апокаліптичним” і, безсумнівно, головним центральним образом картини.

Настроєм цієї картини Сальвадора Дали дуже добре вдалося показати своє передчуття невблаганно насувається на світ війни. Хоча Дали і розповідав про свою аполітичність, цією картиною він продемонстрував боротьбу проти своєї країни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Жираф у вогні – Сальвадор Далі.