Відібрання від грудей, живильної меблями-кормом – Сальвадор Далі

Відібрання від грудей, живильної меблями кормом   Сальвадор Далі

Написання Сальвадором Дали полотна “Відібрання від грудей, живильної меблями-кормом” співпало з датою одруження художника на Гала. Подія, до якої прагнув художник не якому чином не відбилося на представленій роботі, однак уособлює собою перелом у житті “сліпого немовляти” і переродження його в зрілого чоловіка. Це, що стосується таємного сенсу розповіді.

Детальний розгляд сюжету не вкладається в рамки будь-якої розсудливої людини. Задум роботи зрозумілий лише автору, а сюрреалістичний апокаліпсис деталей і героїв картини можна “читати” на свій манер, якщо дозволить автор. Спробуємо розібрати складне твір художнього викладу по буквах. По-перше, робота сповнена світла і теплих фарб. Дали наділив зображення повітрям і простором, і, як завжди, використовував закони перспективи для побудови далекого плану.

По-друге, піщаний пейзаж – улюблена основа його робіт, присутній в композиції. Пісок, як уособлення крупиць часу і спогадів далекого дитинства відданий буквально і точно – теплий, м’який, нескінченний. Адже не варто забувати, що юні роки Дали провів у будинку батьків у Фігерасі на узбережжі Середземного моря.

Велика кількість дивацтв і спотворення людської натури – годування меблями візитна картка творчих робіт Дали. Бути може, Сальвадор вклав у сенс вигодовування меблями колись існуючу життя в чотирьох стінах замкнутого простору? Та мила стара меблі, білі стіни і буденність побуту. Хтось доглядав за героєм, “годував” його плоть і душу, присипляв пильність і був знайомий. Ймовірно, це період був пов’язаний з дитинством автора. Зміст роботи можна адаптувати і під більш складний період юнацького поневіряння художника в пошуках любові і розради, очікування зв’язку з Галою, бажанням стати дорослішим.

В момент настання щастя відбувається злам колишніх життєвих критеріїв. Ломку автор запропонував в якості старої тумбочки, про яку він пам’ятає і знає, що дірки минулого можна залатати, вставивши в спину годувальниці пазл тумби з пляшкою. Підперши опадающую спину годувальниця, Сальвадор дає зрозуміти, що не бажає забувати минулого і закривати той простір, що пов’язує його з сьогоднішнього тим торішнім. Удрученная своїм горем жінка безпорадно доживає свої роки на березі висохлого моря. Вона живиться спогадами, але не буде втішена тим, кого вигодувала.

Ідея відібрання від грудей настільки трагічна і сумна, наскільки радісна з прийняттям нового життя художником. У картині втілені різні іпостасі душевного стану Сальвадора, це і радість незалежності, і гіркоту втрати дитячої безтурботності, і бажання не забути “смаку молока” з одночасним втоптуванням сварок, образ і нерозуміння в те, що називається тумбочкою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)


Відібрання від грудей, живильної меблями-кормом – Сальвадор Далі.