Алегорія Щастя – Аньоло Бронзіно

Алегорія Щастя   Аньоло Бронзіно

Картина Анджело Бронзіно “Алегорія Щастя”. Розмір картини 40 x 30 см., дерево, олія. Алегоричним мовою мистецтва розкриває художник багатогранність такого поняття, як щастя.

Восседающая на троні молода жінка, що символізує щастя в центрі картини в одній руці тримає ріг достатку, в іншій – кадуцей, який є знаком Гермеса, символом удачі в торгівлі, приносить багатство і благополуччя. Слава також в широкому розумінні є синонімом щастя або його невід’ємною складовою; у верхній частині картини один ангел тримає лавровий вінок переможця над головою, другий в прямому сенсі “сурмить Славу”.

Спокійно і доброзичливо дивиться на все це Фортуна, придерживающая своє колесо – не обійшлося і без її участі. Дволика зліва фігура нагадує про мінливості долі, а праворуч жінка-войовниця тримає напоготові меч, щоб охороняти і захищати завойоване щастя.

Біля ніг алегоричної фігури повзають в безсилій люті уособлюють зло мерзенні істоти, лежить уражений ворог; уклінний людина, символізує одну з головних складових щастя – повновладдя, загальне визнання і поклоніння.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Алегорія Щастя – Аньоло Бронзіно.