Портрет Козімо Першого Медічі в латах – Аньоло Бронзіно

Портрет Козімо Першого Медічі в латах   Аньоло Бронзіно

Картина Анджело Бронзіно “Портрет Козімо Першого Медічі в латах”. Розмір картини 74 x 58 см, дерево, темпера. На портреті ми бачимо сильного, вольового, впевненого в собі і в своїй непогрішності людини. Саме таким повинен бути придворний портрет, написаний придворним художником.

Ломаццо пише: “Мудрий художник, зображуючи володаря, повинен надати йому шляхетність і гідність, навіть якщо насправді він не такий”. Придворне мистецтво, що складається в цих умовах в Італії 40-90-х років, розвивається на основі традицій раннього маньєризму і представляє наступний, зрілий етап цього напряму.

Але зрілий маньєризм втрачає драматичну напруженість, песимістичну забарвлення, набуває офіційно академічний або суто декоративний характер. Якщо розрив з дійсністю в ранньому маньеризме часто був викликаний відчуттям незборимості життєвих протиріч, то тепер заклик теоретиків керуватися абстрактній “ідеєю” досконалості тісно пов’язаний з вимогами придворної культури.

У деяких випадках байдужість до людини, схильність до формальних експериментів досягають у художників цього часу такої міри, що вони виступають як предтечі занепадницьких напрямків у сучасному мистецтві. Такі, наприклад, малюнки Луки Камбьязо, що замінює голови людських фігур абстрактними кубами, або жахливі “сюрреалістичні” алегорії пір року, чотирьох стихій, пейзажі Джузеппе Арчімбольдо, складені з квітів, листя, фруктів і овочів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Козімо Першого Медічі в латах – Аньоло Бронзіно.