Портрет Алессандро Медічі – Джорджо Вазарі

Портрет Алессандро Медічі   Джорджо Вазарі

На портреті свого покровителя Алессандро Медічі Вазарі зобразив лицарем, справжнім господарем і захисником Флоренції. Про це недвозначно свідчить золотий жезл у руках герцога і панорама міста далеко. Насправді ж Алессандро відрізнявся кепським характером, розбещеністю і був поганим правителем, за що і був незабаром убитий.

У картині знайшли відображення всі основні тенденції маньєризму – дивна поза, в якій тіло герцога повернуто впівоберта до глядача, а голова – в профіль, складний комбінований фон, потужний стілець на левових лапах, рослинні і декоративні елементи заднього плану. Фігура герцога виділена плащем з червоною підкладкою, на якому він сидить.

Громіздкі обладунки роблять тіло ще зовсім молодого Алессандро більш масивним і солідним, а його профіль з великим носом і губами, темними дрібно кучерявим волоссям підкреслює його прізвисько – Мавр. Є думка, що його матір’ю була чорношкіра жінка, прислуживавшая у палаці. Майстру відмінно вдалося зображення чорненого металу лицарських лат. Вони здаються відчутно масивними, гладкими і блискучими.

Шолом з опущеним забралом стоїть біля крісла герцога, звернений в інший бік, як ніби він може бачити відразу все навколо себе. Дуже вражаюче виписані руки молодого чоловіка – він мають красиву форму і довгі тонкі пальці.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)