Невизначеність поета – Джорджо де Кіріко

Невизначеність поета   Джорджо де Кіріко

У роботах періоду початку 19 століття у де Кіріко досить часто зустрічаються зображення бананів. Вибір цих образів має сексуальну підгрунтя, хоча може бути обумовлений також спогадами про вечірніх прогулянках з Гійомом Аполлинером. На паризьких вулицях часто можна було зустріти лотки продавців бананів.

В “Невизначеності поета” гроно бананів як би виходить з жіночого лона або, навпаки, наближається до нього. Всю свою творче життя де Кіріко буде використовувати поєднання рослинних елементів з античною скульптурою. Тут ми, безумовно, можемо угледіти вплив великого Сезанна, причому як у зіставленні предметів натюрморту, так і в підході до їх формального зображення, і навіть в експериментах з перспективою. Багато пізніше, у 1974 році, в абсолютно іншій техніці майстер створить твір “Аполлон і троянди”.

Фрукти і овочі зображені тут дуже докладно, пейзаж на задньому плані можна навіть охарактеризувати як ліричний. Незмінним залишається лише відчуття хисткості і нереальності, що проходить крізь усю творчість де Кіріко.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Невизначеність поета – Джорджо де Кіріко.