Метафізичний інтер’єр – Джорджо де Кіріко

Метафізичний інтерєр   Джорджо де Кіріко

Під час першої світової війни, в 1917 році, де Кіріко служить в госпіталі в Вілла дель Семінар недалеко від Феррари. Там він і знайомиться з художниками, як і він, покликаними в армію. У ті роки він створює шість картин, що склали серію “Метафізичні інтер’єри”, друге назва якої “Відкриття одинаки”. На полотні – нагромадження досить натуралістично зображеного печива і різноманітних вимірювальних приладів: косинців, лінійок, рамок, пов’язаних дуже врівноважену композицію. Праворуч розташована голова манекена, що нагадує тенісну ракетку.

На передньому плані з’являється гиперреалистичний барвистий корковий поплавець. Майстер поєднує предмети, зображені в реалістичній манері, зі схематичними, ескізними зображеннями. Все це відбувається в дуже обмеженому просторі, що дозволяє автору гіпертрофувати перспективне скорочення. І на цей раз предмети здаються абсолютно не пов’язаними один з одним. Це символічні знаки, зібрані воєдино для розв’язання метафізичних завдань автора. Людська присутність позначено ледве впізнаваною головою манекена.

З живопису зникає будь-яке життя. Простір повністю замкнуто, тільки лежить на плоскій поверхні печиво створює картину в картині. Все стає чином образу, і виникає відчуття невідворотного відриву від реальності. Те, що раніше було простором, перетворилося на купу рамок, косинців і “картинок в картинках”. Вага перетворюється в чисту геометрію – за винятком поплавка і голови манекена. Незграбні плани накладаються один на одного і самі на себе.

Типова риса цих метафізичних картин – відсутність логічних зв’язків між предметами і сильні перспективні скорочення. Створивши в 1917 року кілька полотен із серії так званих метафізичних інтер’єрів, де Кіріко залишає цю тему і змінює напрямок свого творчого пошуку. Однак в 1960 році художник повертається до давніх експериментів з набором предметів, при цьому відкриваючи простір.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Метафізичний інтер’єр – Джорджо де Кіріко.