Портрет молодої людини – Джованні Белліні

Портрет молодої людини   Джованні Белліні

Портрети складають лише невелику частину творчої спадщини Джованні Белліні. Але, незважаючи на “неплодовитость” в цьому жанрі, він завжди вважався одним з кращих портретистів свого часу. Самий ранній з датованих портретів Белліні відноситься до 1474 році, а більшість з тих, що дійшли до нас портретів було написано в 80-х і 90-х роках XV століття.

В кінці життя художник портретів майже не писав. Але, тим не менш, саме в цей період з-під його пензля вийшов один з найбільш знаменитих його портретів, “Портрет дожа Лоредана”.

Майже всі портрети Белліні витримані в одному форматі. Характерним прикладом роботи майстра в цьому жанрі може служити “Портрет молодого чоловіка” . Цікаво, що художник ніколи не створював жіночих портретів – тільки чоловічі. І при цьому – тільки поясні. Голова позирующего завжди повернена трохи вліво. Фон на портретах, як правило, однорідний, і лише іноді, як у “Портреті молодої людини”, художник зображував на задньому плані хмари або пейзаж.

Вченим вдалося ідентифікувати лише небагатьох з зображених на портретах Белліні людей. Сумнівів ні в одному – всі портретируемие належали до знатним і багатим венеціанським сім’ям. Згідно Вазарі, Белліні “першим запровадив звичай, за яким будь-венеціанець міг замовити свій портрет йому або будь-якому іншому художнику”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет молодої людини – Джованні Белліні.