Табунщик – Джованні Фаттори

Табунщик   Джованні Фаттори

Про те, що Джованні Фаттори був одним із самих блискучих портретистів XIX століття, в XX столітті якось призабули. І тепер ми заново відкриваємо портрети Фаттори, то дивуючись глибині його проникнення в психологію моделі, то захоплюючись силою і м’якості, з якою художник виліплює її обличчя і фігуру.

Погляньте на “Портрет кузини Арджии”, написаний художником на початку 1860-х років, коли він привіз свою дружину, хворавшую сухоти, в Ліворно. У ньому присутні ті ноти, які визначають звучання зрілих портретів Фаттори. А в “Портреті Дієго Мартелли” він із захватом прагне до створення ефекту хисткої рівноваги, немов підвішуючи” фігуру свого друга у просторі картини. У цій роботі ми цілком можемо знайти риси, притаманні творчості постімпресіоністів.

Знову і знову Фаттори дивує глядача своїм несвідомим новаторством, від якого він відхрещувався в пізні роки, лаючи на чому світ стоїть своїх заражених постімпресіонізмом учнів. Дещо випадає з ряду портретів Фаттори “Табунщик” створений наприкінці 1880-х років. Вдивіться в це обветренное обличчя – і ви побачите майже персонажа Хемінгуея.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)