Портрет Біндо Алтовити – Рафаель Санті

Портрет Біндо Алтовити   Рафаель Санті

Біндо Алтовити народився в Римі, де його батько, багатий флорентієць, заснував банк. Батько помер у 1507г. У 16лет Біндо успадкував банк батька. У 1511г, Біндо одружився на Фиамметте Содеріні і поріднився з найбільш політично впливовим сімейством Флоренції. Дядько Фиамметти був правитель Республіки Флоренції. Дружина і діти Біндо постійно жили у Флоренції, а він – то в Римі, то з сім’єю.

Банк Біндо в Римі заробляв, надаючи гроші римському папі, який керував не тільки Церквою, але також і Римом і Папською областю в Італії. Вплив Біндо Алтовити зростало. Розумно використовуючи фінансові та політичні ділові зв’язки, він нажив одне з найбільших станів в Італії. У 1530-х рр.., коли папою став Павло III, він керував не тільки папськими грошима, але і постачанням зерна всьому Риму.

Біндо був другом і спонсором багатьох відомих художників Ренесансу, включаючи Мікеланжело, Селлини, Рафаеля і Вазарі. Коли йому було 21-22г, Рафаель написав його портрет. Селлини виконав його бронзовий бюст в 58лет, Гиоргио Вазарі писав фрески в будинках Біндо в Римі, а також вівтар для сімейної церкви у Флоренції. Як банкір, Біндо залишився політично нейтральним у часи спорів про політичне лідерство Риму та Флоренції.

Однак, наприкінці життя він став противником Козімо Медічі, герцога Флоренції, і фінансував армію, щоб відновити республіканське правління там. Це закінчилося в 1554р поразкою. Біндо був оголошений бунтівником, і вся його власність в Тоскані були конфіскована. Він помер в 1556г, не домігшись видалення Медічі від влади.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Біндо Алтовити – Рафаель Санті.