Ангел – Рафаель Санті

Ангел   Рафаель Санті

Рафаель Санті написав картину “Ангел” на початку XVI століття, у віці 17 або 18 років. Варто відзначити, що полотно було написано на замовлення, а не за натхненням. 10 грудня 1500 року до сімнадцятирічному художник підійшов місцевий єпископ і запропонував контракт на виконання вівтарного образу на честь коронації Миколи Толентинского, повалив Сатану. При успішному виконанні замовлення Рафаелю обіцяли титул “магістра” і гарну грошову винагороду.

До нашого часу дійшло лише два фрагменти цього вівтаря з добре збереженою картиною “Ангел”. Варто зазначити, що вже в досить молодому віці Рафаель вміло передавав психологічний стани людини на полотні. Якщо порівнювати двох намальованих ангелів на вівтарі, то перший відрізняється від іншого ангела м’якістю чорт особи і любов’ю в очах. Молодий художник вміло передав гру тіней і контраст освітлення. Освітлення, одяг та штучні джерела світла, як би доповнюють всю м’якість характеру “Ангела” вони гармонійно поєднуються з видом і сутністю слуги Господа.

На картину досить одного погляду, щоб побачити наміри митця зобразити контраст між двома фігурами. Ні Рафаеля, ні після нього протягом довгого часу ніхто не навчився так тонко передавати психологічні особливості особистості.

У 1789 році вівтар сильно постраждав від землетрусу, і від нього залишилася тільки картина “Ангел” і “Діва Марія”. На даний момент картина зберігається в Луврі з 1981 року, коли він викупив її у міського таксиста, який отримав картину у спадок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)