Подвійний портрет – Рафаель Санті

Подвійний портрет   Рафаель Санті

Цей суворий подвійний портрет на зеленуватому тлі, на якому дві фігури зображені художником в манері римських бюстів, ніби не пов’язаних між собою, викликав великий ентузіазм з боку критиків. Такий живопису до Рафаеля не було, тому всі згодні, що картина написана ним. Але до цих пір не можуть встановити хто ці двоє. У 1665г в каталог їх вносять, як Андреа Доріа і Крістофер Колумбус. У 1684г – як Бартоло та Сассоферрато і Балдо де Убалди.

Нарешті, остання версія – Андреа Навагеро і Агостіно Беазиано. З листа, написаного П’єтро Бембо 3 квітня 1516, кардиналу Биббиене відомо, що Рафаель, Кастільоне, Навагеро і Беазиано планували на наступний день зробити поїздку в Тіволі. Ймовірно, що художник мав намір там писати подвійний портрет Навагеро і Беазиано. Андреа Навагеро – гуманіст і письменник, з 1515г бібліотекар C-Марка.

Він пішов зі свого поста, збирався покинути Рим і в кінці квітня, намеревася прибути до Венеції, так що портрет потрібно було закінчити до його від’їзду. Агостіно Беазиано – дипломат, якого Бембо взяв для налагодження зв’язків з найбільш відомими політиками Риму. Також ймовірно, що портрет був призначений для їх спільного друга – Бембо, і зареєстровано, що портрет був у нього в будинку в 1538г.

Портрет Навагеро і Беазиано, написаний Рафаелем в квітні 1516 і переданий Бембо, міг означати символ їх загальної дружби. Ніби все сходиться, але сумніви залишаються. Ці люди були 33 і 26лет, що не зовсім схоже. Також, є портрет Андреа Навагеро 1526г, який відрізняється від портрета Рафаеля. Так що секрет “Подвійного портрета” Рафаеля залишається не разгаданним.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)