Портрет П’єтро Бембо – Рафаель Санті

Портрет Пєтро Бембо   Рафаель Санті

У ранніх каталогах портрет вважався роботою Бернардо Луїн, як портрет Рафаеля. Потім, встановивши все ж, що робота належить Рафаелю, вважалося, що це ще один автопортрет. Пізніше, венеціанець, Маркантоніо Мичель, повідомив, що бачив картину в П’єтро Бембо, поета і гуманіста, пізніше кардинала. Було визнано, що це портрет молодого П’єтро Бембо, виконаний Рафаелем в Урбіно.

Італійський вчений і кардинал, син відомого ентузіаста італійської літератури, венеціанця Бернардо Бембо, П’єтро отримав освіту у Флоренції. З 1504-06г жив в Урбіно, де став відомий в культурному суспільстві при дворі. Бембо – автор багатьох праць з історії Венеції, поем, діалогів, критики і листів, які були видані в 1729г у Венеції.

У 1512г він супроводжував свого друга, Джуліано Медічі, Рим і зачарувавши тата Лео X, був призначений його секретарем. Вісім років він прожив у Римі. Після смерті Лео X, 1520р, Бембо пішов у Падую, де присвятив себе літературі і спілкування з друзями.

Він зібрав велику бібліотеку і створив музей медалей і предметів старовини. При ньому Падуя стала місцем збору найбільш культурних і освічених людей Італії. В 1529 році він був призначений бібліотекарем C – Марка. У 1539 римський папа Павло III відкликав його в Рим і зробив кардиналом. Відклавши літературу, він став вивчати Святе писання і роботи відомих теологів. Через два роки він став єпископом Бергамо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Портрет П’єтро Бембо – Рафаель Санті.