Бачення пророка Єзекіїля – Рафаель Санті

Бачення пророка Єзекіїля   Рафаель Санті

Картина Рафаеля Санті “Бачення пророка Єзекіїля”. Розмір картини 40 x 30 см., дерево, олія. В останні роки творчості за малюнками художника його учнями були створені величезні картони на біблійні теми з епізодами з життя апостолів. За цим картонам брюссельські майстри повинні були виконати монументальні гобелени, які призначалися для прикраси Сікстинської капели у святкові дні.

Кращі з картонів, нині зберігаються в лондонському музеї Вікторії та Альберта, зокрема “Чудесний улов” з його потужними фігурами апостолів-рибалок, майстерно об’єднаними з пейзажем, належать до прекрасних зразків монументального стилю Рафаеля. Останнім великим монументальним циклом, створеним під керівництвом Рафаеля, була закінчена в 1519 році розпис так званих Лоджій у Ватикані – великий арочної галереї на другому поверсі ватиканського палацу, що виходить на створений Браманте двір Сан Дамази.

Розпис ця представляє поєднання чудового стукового і живописного декору, мотиви для якого були почерпнуті з живопису античних підземних гробниць, так званих гротів, і приміщенні в арочних склепіннях невеликих фрескових композицій з епізодами біблійних легенд. Таких композицій всього п’ятдесят дві: вони складають так звану Біблію Рафаеля.

Для цих фресок Рафаель навіть не подготовлял картонів; здебільшого вони здійснювалися по його швидким малюнками численною групою учнів, в числі яких були Джуліо Романі, Франческо Пенні, Джованні да Удіне, Періно дель Вага та інші. Багатющий орнаментальний декор Лоджій виконаний учнем Рафаеля Джованні да Удіне, одним з прославлених майстрів декоративного мистецтва. На жаль, розпис Лоджій сильно постраждала від часу і була потім зіпсована грубими реставраціями, так що про художні достоїнства її сюжетних композицій тепер можна скласти собі лише дуже приблизне уявлення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Бачення пророка Єзекіїля – Рафаель Санті.