Парнас – Рафаель Санті

Парнас   Рафаель Санті

Дебют Рафаеля у залах Ватикану був приголомшливим. Папа Юлій II доручив йому роботу над фресками так званих “Станцев” – чотирьох приміщень 2-го поверху Ватиканського палацу, що були резиденціями Пап з 1515 до 1585 року. Як відомо, першою його завданням було прикраса Станці делла Сеньятура.

Робота є фрескою в стилі італійського Високого Відродження. Відома за авторством Рафаеля.

Фреска покриває всі стіни приміщення і показує чотири області людського знання: філософію, релігію, поезію і право. Саме символізує поезію “Парнас”.

Фреска зображує давньогрецьку міфологічну гору в Аркадії, де жив Аполлон; він знаходиться в центрі і музикує, в оточенні дев’яти муз, дев’яти поетів з сивої давнини і дев’ять сучасних поетів. Аполлон разом з музами поезії, танцю та вокалу, святих гімнів, музики, астрономії, історії і іншими, надихає письменників, які знаходяться навколо, на творчість. У числі слухачів можна розгледіти Вергілія, Петрарку, Данте Аліг’єрі та інших поетів епохи.

Рафаель використовував обличчя Лаокоона класичної скульптури “Лаокоон та його діти”, розкопаної в 1506 році. Але висловлює персонаж сліпоту, а не біль.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)