Натюрморт з драпіруванням і глечиком – Поль Сезанн

Натюрморт з драпіруванням і глечиком   Поль Сезанн

Це полотно входить в серію з шести картин, на кожній з яких зображені одні і ті ж предмети, зібрані в різному порядку: візерункове драпірування, білий розписний глечик, викладені на страви яблука і апельсини, світла скатертину.

Висить строката фіранка ділить задній план картини на дві частини. Складки на тканині утворюють трикутники, які гармонують з композицією на столі – вона також вписується у форму трикутника і виглядає майже симетрично. Стіл здається опуклим і піднесеним за один край. Сезанн навмисно допускає подібне порушення в перспективі на знак відмови від звичного академічного натюрморту, де всі предмети розглядаються під одним кутом. Для додання форми використані тіні, виписані контрастними до основного кольору тонами.

На картині можна помітити кілька цікавих візуальних ефектів. Наприклад, незрозуміло, що саме зображено зліва від глечика – обідок тарілки або складка серветки. Таким чином Сезанн вводив у свої роботи елемент гри для розуму і уяви глядача.

Художник не приховував техніку виконання роботи: він навмисно залишив незавершеною нижній край серветки, за яким видніється стіл. На цій ділянці добре помітні енергійні паралельні штрихи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт з драпіруванням і глечиком – Поль Сезанн.