П’єро і Арлекін (Масниця) – Поль Сезанн

Пєро і Арлекін (Масниця)   Поль Сезанн

Образотворчий світ Поля Сезанна надзвичайно барвистий і мудрий. Багато критики того часу не розуміли суті його творчості і вважали його картини недоробленими, а художника – ганьбою живопису. Сезанн завжди мріяв досягти успіху в живописі, із-за цього йому доводилося вступати в безліч конфліктом буквально з усіма. Його дружина не вірила в його здібності, батько вважав його невдахою, а друзі і зовсім з часом відверталися від нього. Цей затяжний конфлікт і поклав сенс картини “П’єро і Арлекін” – одне з найзагадковіших творів Сезанна.

На картині зображена невелика частина святкового карнавалу “Марді Гра”. В деяких джерелах дане полотно має назву “Марді Гра” іноді використовується назва “Масниця”. У багатьох країнах Європи влаштовують святкування на Масляну, як і в Росії. Досить часто в цих святкуваннях беруть участь вуличні актори, які одягаються в традиційні костюми. На картині зображені Арлекін і П’єро, які виходять із-за куліс до глядачів, щоб показати свій виступ, але вони ще не вжилися в роль.

За довгі роки склалися традиційні уявлення про характер даних героїв. П’єро часто горює, він нещасний і багато мріє. Арлекін ж є його протилежністю, він завжди веселий і задерикуватий, готовий до пригод. Але Сезанн зобразив їх по-своєму: Арлекін сповнений гордості і зарозумілості, а П’єро дуже замкнутий. Арлекін має негарні і грубі риси обличчя, він дивиться на глядача зверхньо, посміхається, він виглядає занадто самовпевненим. Рухається він владної ходою. П’єро виглядає зовсім по-іншому, він засмучений, чогось боїться, у нього дуже сумне обличчя. У нього безглузда хода, він ніби не хоче входити на сцену, але за всієї його сумом глядач може помітити, що він нишком штовхає в бік Арлекіна.

Характер героїв так само можна простежити і в їх костюмах. Арлекін одягнений в яскраво-червоний обтягуючий костюм, який підкреслює його граціозність, а П’єро одягнений в мішкуватий білий балахон, який тільки додає йому ще більше зніяковіння. Арлекін виглядає войовничо, на голові його треуголка, в руках рукавички. П’єро і Арлекін не схожі на людей, вони більше схожі на маріонеток. Їхні рухи досить важкі і изломани.

В кінці 19 століття Сезанн займався написанням картин з театральної тематикою, причиною цьому послужило те, що його син тоді захопився акторською майстерністю. З нього художник і написав образ Арлекіна, а моделлю для П’єро був друг його сина. У цьому полотні немає яких-небудь дій, герої абсолютно протилежні один одному, вони йдуть порізно, але все ж їх щось пов’язує.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


П’єро і Арлекін (Масниця) – Поль Сезанн.