Море, пляж і фігури – Джеймс Уістлер

Море, пляж і фігури   Джеймс Уістлер

Як і багато хто його сучасники, Вістлер виявляв величезний інтерес до японської культури. Вона стала справжнім одкровенням для тодішньої публіки, викликавши до життя масу наслідувань та інтерпретацій. Перші виставки японської графіки відбулися в Парижі в середині 1850-х років, після чого в місті з’явилися численні “орієнтальні” лавки.

Після міжнародної виставки 1862 року, яка пройшла в Лондоні, мода на японське мистецтво охопила і Англію. Вплив, надану японської графікою на творчість художників другої половини XIX століття, було величезним. Для того щоб по достоїнству оцінити східну культуру, Уистлеру знадобився певний час.

Спочатку на його картинах, написаних у суто західній манері, стали з’являтися окремі східні деталі, але вже в кінці 1860-х років художник почав писати сцени, в яких органічно поєднуються культурні традиції Сходу і Заходу. До їх числа можна віднести такі роботи, як “Море, пляж і фігури” і “Симфонія в синьому і рожевому”, 1868 із серії “Шість об’єктів”. Окремі елементи японської графіки можна знайти і в творах з його серії “Ноктюрни”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Море, пляж і фігури – Джеймс Уістлер.