Пасіфая – Джексон Поллок

Пасіфая   Джексон Поллок

Цю роботу, близьку за стилем до “Зберігачам таємниць”, Поллок не встиг закінчити до своєї першої персональної виставки. Спочатку картина мала іншу назву – “Мобі Дік, або Білий кит”, відсилаючи глядача до центрального образу однойменного роману Германа Мелвілла.

Однак Пеггі Гуггенхейм переконала художника підшукати їй іншу назву. Поллок не міг вирішити цю проблему до тих пір, поки мистецтвознавець Джеймс Джонсон Суїні, який побачив картину в майстерні, не запропонував назвати її “Пасіфая”.

Поллок здивовано запитав: “А хто це?” Суїні докладно пояснив художник, що Пасіфая – це популярна героїня грецьких міфів, народжене від любові Геліоса, бога Сонця, і німфи. Пізніше вона стала дружиною критського царя Міноса, але Посейдон, розгніваний відмовою Міноса принести йому в жертву прекрасного бика, вселив Пасифае гріховну пристрасть до цієї тварини.

У результаті народився Мінотавр – напівлюдина, полубик, поміщений Міносом в підземний лабіринт, жере юнаків і дівчат і, зрештою, вбитий Тесеєм. Поллок прийшов у повний захват від цього оповідання – так його картина знайшла своє дивне ім’я.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)