Фреска – Джексон Поллок

Фреска   Джексон Поллок

Близько 1950 року Поллок привернув до себе загальну увагу своїми величезними картинами, створеними у новій техніці – сам художник називав свій винахід “крапельної живописом”. Ці картини подобалися одним глядачам, викликали здивування в інших, категорично відкидалися третіми.

Незвичайною була не тільки манера, а й самі розміри картин. Треба сказати, що до своєї зустрічі з Пеггі Гуггенхейм, що сталася в 1943 році, Поллок писав звичайні за форматом полотна. Коли Гуггенхейм замовила йому настінний розпис для свого будинку, знаменитий сюрреаліст Марсель Дюшан порадив молодому художнику писати не по штукатурці, а на полотні.

Кілька місяців Поллок, ніколи до того не займався подібною роботою, обмірковував майбутнє твір, довгими годинами просиджуючи перед абсолютно чистим полотном – як того і вимагав замовлення, гігантським, 6 на 2,7 метра. При цьому, за словами Лі Краснер, він “поступово впадав у справжню депресію”. Але потім, буквально протягом однієї ночі, художник виконав замовлення, написавши монументальне полотно під назвою “Фреска” . З тих пір гігантські розміри картини і стали відмінною особливістю поллоковского творчості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Фреска – Джексон Поллок.