Образ Христа на фресці Страшний Суд – Мікеланджело Буонарроті

Образ Христа на фресці Страшний Суд   Мікеланджело Буонарроті

Фрагмент фрески Мікеланджело Буонарроті “Страшний Суд”. Розмір розпису 1370 x 1220 див. В 1534 році Мікеланджело переїхав в Рим. У цей час папа Климент VII обмірковував тему фрескового розпису вівтарної стіни Сікстинської капели.

У 1534 він зупинився на темі Страшного суду. З 1536 по 1541, вже за папи Павла III, Мікеланджело працював над цією величезною композицією. Перш композиція Страшного суду будувалася з декількох окремих частин. У Мікеланджело вона являє собою овальний вир голих м’язистих тел. Фігура Христа, що нагадує Зевса, розташована вгорі; його права рука піднята в жесті прокляття тим, хто знаходиться зліва від нього. Твір наповнений потужним рухом: скелети встають із землі, врятована душа піднімається вгору по гірлянді з троянд, чоловік, якого диявол тягне вниз, в жаху закриває обличчя руками.

Фреска “Страшний Суд” стала відображенням зростаючого песимізму Мікеланджело. Одна деталь Страшного суду свідчить про похмурому настрої художника Мікеланджело і представляє його гірку “підпис”. У лівої ноги Христа знаходиться фігура святого Варфоломія, який тримає в руках власну шкіру.

Риси обличчя святого нагадують римського письменника і гуманіста П’єтро Аретіно, який пристрасно нападав на Мікеланджело через те, що вважав непристойній його трактування релігійного сюжету. Особа знятої на шкірі святого Варфоломія – автопортрет художника. Ноти трагічного відчаю посилюються у розписі капели Паоліна у Ватикані, де Мікеланджело виконав дві фрески – “Звернення Павла” і “Розп’яття Петра”.

В “Розп’яття Петра” люди в заціпенінні дивляться на мученицьку смерть апостола. В них немає сили і рішучості протистояти злу: ні гнівний погляд Петра, образ якого нагадує потребують відплати мучеників “Страшного суду” ні протест юнаки з натовпу проти дій катів не можуть вивести застигли нерухомо глядачів зі стану сліпої покори.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Образ Христа на фресці Страшний Суд – Мікеланджело Буонарроті.