Джиневра Бенчи – Леонардо-да Вінчі

Джиневра Бенчи   Леонардо да Вінчі

Самі скрупульозні дослідження дозволяють виявити не більше двадцяти живописних робіт, які з достовірністю можна приписати пензля Леонардо да Вінчі і багато картин залишилися незакінченими. Леонардо, великий дослідник у вражаюче широкому колі питань, говорив: “Живопис – це німа поезія.

Живопис в змозі повідомити свої кінцеві результати всім поколінням всесвіту”. Їм було написано безліч жіночих портретів і тільки один чоловічий. До нього художники зображали якихось абстрактних жінок, ідеал краси свого часу.

Леонардо ж писав конкретних людей, неповторних у своїй індивідуальності. Йому вдавалося поєднувати зовнішню схожість з проникненням в душевний світ його моделей. Іноді він включав в портрети символи – предмети, що вказують на соціальний стан персонажа, рослини або тварин, – відкриває його ім’я або натякають на його характер і звички. Дженевра де Бенчи, сестра астронома і одного Леонардо, вийшла заміж у 17 років. Її портрет написаний з цієї нагоди.

Ялівцевий гілку на задньому плані символізує невинність нареченої. “Джинепро” по-італійськи означає “ялівець”, що співзвучно її імені. На звороті портрета зображена емблема, на якій гілка ялівцю в обрамленні лаврової і пальмової гілок перевита стрічкою з латинським висловом: “Virtutem forma decorat” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)