Олександр Македонський і Діоген – Джованні Баттіста Тьєполо

Олександр Македонський і Діоген   Джованні Баттіста Тьєполо

Після вбивства свого батька, македонського царя Філіпа, його син Олександр став активно відвойовувати положення в світі, завершивши справу батька, який заклав основи світової імперії.

Олександр воював завзято, часто жорстоко придушуючи опір ворогів. Він підпорядкував собі багато країн, але Греція все ще пручалася Олександру. Тоді він взяв, а потім повністю зруйнував могутнє місто Фіви. Іншим грецьким містам це послужило уроком.

Греки, устрашившиеся долею Фів, вимолила у Олександра собі прощення. Олександр вжив цілий ряд заходів з відновлення свого впливу в Греції. У цей період багато відомих людей Греції поспішили зустрітися з ним, щоб засвідчити свою повагу. Ось тільки знаменитий грек, філософ Діоген не поспішав вклонитися Олександру, а між тим він користувався величезним впливом у країні.

Тоді цар сам вирішив зустрітися з філософом. Діоген у цей час грівся, лежачи не сонце поруч зі своєю бочкою. Треба сказати, що філософ був дуже непересічною людиною – вів аскетичний спосіб життя, жив у глиняній бочці, харчувався тим, що бог пошле, не визнавав ніяких авторитетів, говорив усе, що думає. Олександр, привітавшись з Діогеном, запитав, чи немає до нього будь-які прохання. На що Діоген попросив Олександра відступити в сторону і не затуляти йому сонце.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Олександр Македонський і Діоген – Джованні Баттіста Тьєполо.