Футбол – Олександр Дейнека

Футбол   Олександр Дейнека

“Писав футбол. Гру любив, знав її, як тисячі моїх однолітків, як десятки тисяч схвильованих глядачів. Гра щоразу наштовхувала мене на бажання написати картину. Наробив десятки малюнків і, накидаючи один з багатьох невдалих ескізів, я виявив – ескіз не вкладається в композиційні норми знайомих картин. Я компонував нове пластичне явище і змушений був працювати без історичних виносок.

Я здогадався написати те, що хвилювало багатьох, цікавило. В моїй творчості була удача. Гра наштовхнула мене на свій самостійний мову. Пізніше я зрозумів, чому, коли навколо вирувало інше життя, люди в хакі їздили в теплушках, трупи возили возами – була громадянська війна; художники, багато хто, принаймні, писали звичайне: французькі пейзажі, пань у кринолінах. Вони писали не те, що бачили, а те, що цим рокам було абсолютно не потрібно. Картина набагато пізніше, ніж плакат, стала знаходити своє революційне особа.

Випадок з футболом – звичайний випадок. Я не знаю істинно художнього твору, який, відповідаючи запитам передового сучасника, не змушене було б вирішувати ряд нових завдань ідейного, пластичного порядку, щоб бути на висоті свого часу”. А. А. Дейнека

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Футбол – Олександр Дейнека.