Китайський павільйон “Ревнивець” – Олександр Бенуа

Китайський павільйон Ревнивець   Олександр Бенуа

У центрі картини китайський павільйон, розташований прямо на воді. Його назвали “Ревнивець”, мабуть, з причини частого усамітнення в ньому закоханих пар, які прагнули сховатися від ревнивих очей своїх подружжя.

Павільйон побудований у формі китайського ліхтарика. Він яскраво освітлений і на тлі світла чітко видно силуети цілуються закоханих, а зовні тихо страждають і обурюються їх дружини. Прямо перед нами чоловік застиг, прислухаючись до того, що відбувається всередині, а зліва швидше за все дружина зі своїм батьком, не зважилися відпустити доньку одну ганятися за гуляє зятем.

Жінка в розпачі впала на груди батькові. Можливо, вони зі Сходу, про це говорить чалма на голові батька. Ззаду за павільйоном стоять два човни, на яких припливли сюди герої цього банального сюжету. Ніч. Тиша. Падає перший сніг, як в народі кажуть, “полетіли білі мухи” – пізня осінь.

Художник правдиво написав осіння негода відтінками коричневого, фіолетового кольорів. Яскравим святковим плямою на тлі осіннього пейзажу виділяється павільйон-ліхтарик – як символ торжества вічної любові.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Китайський павільйон “Ревнивець” – Олександр Бенуа.