Портрет Жинерви де Бенсі – Леонардо да Вінчі

Портрет Жинерви де Бенсі   Леонардо да Вінчі

Цей портрет – одна з ранніх робіт на світську тему, про яку є документи, що підтверджують авторство Леонардо да Вінчі. Жинерви де Бенсі вийшла заміж у 17 років 15-ого січня 1474 за Луїджі Нікколіні, який був удвічі старший за неї. Портрет написаний з цієї нагоди.

Молода жінка, що сидить перед кущами ялівцю, який, здається, оточує її голову подібно до вінка і, безперечно, домінує над портретом Жиневри. Цікава блідість не прийом художника, а, за деякими джерелами, ознака болючою конституції.

Слово-“ginepro” , ніяк не пов’язано ні з прізвищем жінки, ні з прізвищем замовника портрета. Ялівець; – більше ніж декоративний соучасник. Подібно деяким іншим рослинам, ялівець був символ жіночої гідності.

Портрет, показуючи вплив Старих Голландських майстрів на стиль і техніку виконання природи, демонструє зв’язок між жіночою красою і гідністю. Передбачається, що портрет був кимось варварськи укорочений в нижній частині, де були руки. Продовження на звороті портрета, який також є Картиною. На штучному червоному мармурі, ми бачимо лавр, ялівець і гілки пальми, пов’язані один з одним гірляндою зі словами VIRTUTEM FORMA DECORAT: “Краса прикрашає Гідність”.

Ніжний силует обличчя, гілки пальми, червоний мармур, всі підкреслюють зв’язок між красою, гідністю, чистотою і вірністю. Вічнозелений лавр вказує на прагнення Жиневри до поезії, про який відомо зі спогадів сучасників Але є версія, що гірлянда з написом, пов’язані з Бернардо Бембо, тоді Венеціанським засолом у Флоренції, який замовив портрет нареченої, і в гербі якого були гілки пальми.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет Жинерви де Бенсі – Леонардо да Вінчі.