Портрет Папи Климента IX – Карло Маратта

Портрет Папи Климента IX   Карло Маратта

Італійський художник пізнього бароко і класицизму Карло Маратта був одним з найпопулярніших майстрів своєї епохи. Він навчався в майстерні римського художника Андреа Саккі, серйозно вплинув на формування римської школи живопису XVIII ст.

На ранньому етапі на творчість Маратта надав сильний вплив болонський академізм. Майже всі твори художника були виконані в Римі. Він писав вівтарні композиції, виконував монументальні розписи, портрети. Одним з кращих парадних портретів майстра є портрет Папи Римського Климента IX, за замовленням якого Маратта виконав багато роботи.

У традиційних рамках жанру художник зумів створити образ, що запам’ятовується, в якому помітні не личать сану пристрасність і емоційність. Климент IX був добре освіченою людиною, навчався в Пізанському університеті, де вивчав філософію і теологію.

Як пристрасний шанувальник оперної музики Климент IX сприяв побудові музичного театру на місці старої міської в’язниці. Інші відомі твори: вівтарні композиції і фрески в церкві Сайту Марія вище Мінерва, в церкві Сайту Марія ін Валличелла, в церкві Джезу, в Палаццо Альтьері ; “Портрет молодого чоловіка”. 1663. Державні музеї, Берлін.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет Папи Климента IX – Карло Маратта.