Благовіщення – Карло Крівеллі

Благовіщення   Карло Крівеллі

Благовіщення Карло Крівеллі – один з визнаних шедеврів італійського живопису кінця XV століття. Це велике барвисте полотно, написане в 1486 році в період творчої зрілості митця, увібрало в себе основні досягнення мистецтва Відродження. За своєю стилістикою воно нагадує пізню італійську готику.

Картина вражає своєю особливою святковою декоративністю, вишуканістю рисунка, яскравістю насичених кольорів, строгістю організації перспективи. На картині зображено багатий, густонаселений квартал міста Асколі. Точне перспективне зображення відводить погляд в глиб роботи, привертаючи увагу до прекрасно намальованим деталей другого плану.

А на передньому плані – безпосередньо сцена Благовіщення. Присутність поруч з архангелом Гавриїлом покровителя міста Святого Эмигда і напис під роботою “LIBERTAS ECCLESIASTICA” говорить про те, що це полотно не тільки відображає один з головних моментів життя Діви Марії, але й заявляє про адміністративну автономію Асколі, його свободу від влади папського престолу.

Святий Эмигд став на коліна поруч з архангелом і показує йому макет міста, якого він захищає. Архангел зацікавлено дивиться на Святого, але його основне завдання – передати Діві Марії Благу звістку. Одна рука архангела заради благо словення піднята в жесті, в інший – квітка лілії. Фігура уклінно Гавриїла знаходиться перед вікном кімнати Діви Марії, інтер’єр якої у всіх подробицях можна розглянути через відкриті двері. Мадонна схилила коліна перед аналоєм, на якому лежить відкрита книга, руки молитовно складені на грудях. Промінь сонця, падаюче на її голову, і голуб над нею говорять про дарування на неї Святого Духа. Діва Марія в розкішному червоному платті багатою італійки XV століття, на плечі накинутий зелений плащ.

На другому поверсі над кімнатою ми бачимо на балюстраді павлина, вази з квітами, візерунчастий килим порожню клітку, а птах з клітки вільно сидить на стержні, на якому висить клітка. Ця складна прихована символіка речей повсякденного вжитку запозичена художником у нідерландських майстрів. Цікаво розглядати кожен прекрасно написаний фрагмент по окремо, але, сполучені разом, вони сперечаються один з одним за значимістю зображуваного. Тим не менше це еклектичне твір – один з прекрасних прикладів італійського живопису кінця XV століття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Благовіщення – Карло Крівеллі.