Благовіщення – Фра Беато Анджеліко

Благовіщення   Фра Беато Анджеліко

По архітектурному оформленню це живописне панно у точності збігається з відомою фрескою Благовіщення, розписаної Фра Анджеліко наприкінці 1430-х рр. для монастиря Сан Марко у Флоренції. Янгол в яскравому вбранні смиренно схилив голову, вітаючи Діву, чиє синє вбрання символізує ту небесну роль, яка випала на її долю.

Відчуття гармонії створюється від симетрично схрещених рук Богородиці та архангела Гавриїла, незважаючи на поділяють ангела і Діву колони. Зліва на полотні інший ангел спостерігає за вигнанням Адама і Єви з Едему після їх гріхопадіння – втілення Бога в Христі покликане спокутувати цей гріх. Тема Марії як другої Єви, знаходить те, що втратила перша, була дуже поширена в середньовічній живопису. Вісницею весни і нового життя виступає ластівка. БЛАГОВІЩЕННЯ.

Зазвичай Марію зображують сидить або колінопреклонної, як правило, з лілією – символом чистоти, занурена у свої думки або читаючої священну книгу, Старий Завіт, з пророцтвом: “се Діва в утробі зачне, і народить Сина”. Іноді можна бачити десницю Божу, посилає промінь світла, і Святого Духа у вигляді голуба.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Благовіщення – Фра Беато Анджеліко.