Три Архангела з Товием – Франческо Боттичини

Три Архангела з Товием   Франческо Боттичини

На картині ви можете бачити мандрівного Товію, і мудрого Архангела Рафаїла, і серйозного Архангела Михаїла і мрійливого, ніжного Архангела Гавриїла. Згідно з біблійним переказом осівся в Ніневії ізраїльтянин Товит зі своїм сімейством.

Це був дуже побожний і добрий чоловік, маючи багатство – він завжди допомагав своїм одноплемінником. Але настали важкі часи – Товит збіднів і осліп. Згадав він тоді про десять талантів, які поклав на зберігання у ізраїльтянина, який жив в Рагах Мідійських.

Закликав Товит свого сина Товію, дав йому заповіт на випадок своєї смерті, передав розписку і наказав знайти людину, який би погодився проводити його. Така людина знайшлася і вони вирушили в дорогу. Багато було в дорозі пригод. Але скрізь супутник Товії допомагав йому добрими порадами. Повернувся Товія додому, вилікував батька і приніс гроші.

Настав час розлучитися з добрим подорожнім. В подяку батько і син запропонували йому половину маєтку, але він відповів: “Таємницю царьову пристойно зберігати, а про справи Божих звіщати похвально. Робіть добро і зло не спіткає вас. Краще мале із справедливістю, ніж багато з неправдою; ліпше творити милостиню, ніж збирати золото… Я Рафаїл, один із семи ангелів, які підносять до Бога молитви святих”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Три Архангела з Товием – Франческо Боттичини.