Вид на острів Сан-Джорджо і Джудекка – Франческо Гварді

Вид на острів Сан Джорджо і Джудекка   Франческо Гварді

Франческо Гварді очолив сімейну художню майстерню після смерті брата. Він почав свій творчий шлях з портретів, писав релігійні пісні та сценки в інтер’єрах, але все життя залишався співцем рідного міста. Слушною є думка, що саме творчість Гварді, будучи вершиною європейського жанру ведути, позначило його завершення.

Живописець відходить від чіткої, структурно розміченого объективистского бачення. Венеція на його полотнах постає казковою фантазією, оповитою поетичної серпанком вібруючого прозорого світла. Даний пейзаж має й іншу назву – “Бачино Сан-Марко з видом на церкву Сан-Джорджо Маджоре і канал Джудекка”.

Поряд з величним храмом Сан-Джорджо Маджоре, творінням Палладіо, на лівому фланзі полотна височіє зметнулася стрілою дзвіниця, яка обрушилася в 1774.

Можна дякувати художника за точність, зберегла “історичні подробиці”, однак набагато більш цінним виявляється враження романтичної схвильованості, смутку і навіть тривоги, яке передається в його пізніх роботах хиткою тремтливістю мазка, багатою, але все ж трохи згаслої колірною гамою з флуоресціюючими спалахами світла, розмитістю контурів форм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вид на острів Сан-Джорджо і Джудекка – Франческо Гварді.