Прогулянка філософа – Джорджо де Кіріко

Прогулянка філософа   Джорджо де Кіріко

“Прогулянка філософа” – твір новаторське і несподіване. Де Кіріко зображує в перспективі постамент, на якому розташовані гіпсовий зліпок голови Зевса і два поблискують металом артишоку, рівновага яких ось-ось буде порушено. Здається, що предмети зараз почнуть скочуватися з поверхні.

Композиція вписана у відкритий простір з фабричної трубою на задньому плані. “Прогулянка філософа” – одна з найбільш складних для розуміння метафізичних робіт художника. Благородний і стоїчний характер божества протиставлений тут артишоку – досить поширеним у Франції та Італії овочів. Узагальнюючи, можна побачити протиставлення мінеральних, кам’яних та рослинних елементів. Майстер розставляє предмети в різних поєднаннях, використовуючи їх як символи.

Складно говорити про якісь зв’язки між червоною трубою, гіпсовою головою і двома артишоками. Тому що насправді ці предмети не сумісні. Гра світла і тіні посилює таємничість сцени. Округлі форми артишоків зустрічаються на багатьох роботах де Кіріко цього періоду. Одного разу, в 1913 році, художнику приснився незвичайний сон: “Краса струнких червоних труб. Стіна. На мене гладять два залізних артишоку…” Цими народженими у снах залізними артишоками де Кіріко надалі збагатить свою мають метафоричну палітру.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Прогулянка філософа – Джорджо де Кіріко.