Італійські площі на картинах – Джорджо де Кіріко

Італійські площі на картинах   Джорджо де Кіріко

У 1912-1913 роках де Кіріко створює кілька полотен, на яких зображені типово італійські міські площі. У цей період де Він намагається філософськи осмислити навколишню дійсність, його займають загадки, таємниці, містика.

Живописець звертається до теми античності, для ілюстрації положень ніцшеанською філософії. На пустельних площах майстер часто зображує статую Аріадни – символ смутку та меланхолії.

Строго дотримуючись європейської живописної традиції, де Кіріко водночас привносить у свої нові полотна, особисті елементи, а також тільки йому властиві формальні рішення. На полотнах статую Аріадни оточують безлюдні галереї. Мотив арки, що багаторазово повторюється і переходить з картини в картину, настільки ж невід’ємний від системи символів де Кіріко, як і образ вежі.

Залізничний склад з маленьким паровозиком, над яких струмує дим, натякає на сюжетну колізію міфу про Аріадні. Place d’italie: Melancholia – Джорджо де кіріко В картині “Place d’italie: Melancholia” композиція вибудовується за допомогою тіней від архітектурних елементів статуї Аріадни. А насичений по тону задній план знову підкреслять присутністю поїзда. Цей образ символізує Тезея, якого закохана Аріадна допомогла вибратися з Лабіринту за допомогою чарівного клубка… Аріадна невтішна в своїй тузі за безповоротно залишив її коханому.

Горизонтальна смуга, що минає денного світла посилює сумний настрій композиції. Place d’italia – Джорджо де Кіріко “Place d’italia”, створена роком пізніше і зберігається в Галереї мистецтв Торонто, відрізняється від попередньої роботи життєрадісним, світлим колоритом. Мовчазна статуя Аріадни – де Кіріко В відноситься до цього ж періоду картині “Мовчазна статуя Аріадни” активно використовується гра світла і тіні… Художник звертається до нових живописних методів. Загострені кути, деяка схематичність статуї дозволяють припустити вплив Пікассо. Сама композиція теж нова і незвичайна – перший план затемнений, як би нарочито, штучним чином накладено на фон. Погляд притягує ця тінь, а потім він як б прослизає в глибину картини до яскравого світла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Італійські площі на картинах – Джорджо де Кіріко.