Портрет Біа Медічі, дочки Козімо I – Аньоло Бронзіно

Портрет Біа Медічі, дочки Козімо I   Аньоло Бронзіно

Картина Анджело Бронзіно “Портрет Біа Медічі, дочки Козімо I”. Розмір картини 59 x 45 см, дерево, темпера. Сорокові роки 16 століття, що знаменують початок наступного етапу феодально-католицької реакції в Італії, відмічені стабілізацією в італійських державах феодально-монархічного режиму та активізацією діяльності папського Риму, який очолює організований наступ правлячих кіл на всі ренесансне спадщину в політичному і духовному житті країни.

Папа Павло III Фарнезе вводить церковну цензуру, відновлює діяльність інквізиції; в кінці 1530-х років виникає орден єзуїтів, який стає авангардом католицької реакції. Вона досягає свого апогею в 50-70-ті роки, коли церква, спираючись на інквізицію, стає на шлях масового терору в боротьбі з усіма прогресивними силами суспільства. Панівними жанрами живопису стають парадний портрет. Бронзіно, будучи з 1539 року придворним художником, пише портрети членів родини Медічі, наближених високопоставлених осіб, верхівку аристократії.

Портрет дочки Козімо Першого, написаний в 1542 році, вражає непідробною щирістю, чистотою сприйняття навколишнього світу і зворушливою ніжністю юної принцеси. Художник створив рідкісний для того часу, тонкий за сприйняттям психологічний образ дівчинки-підлітка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Біа Медічі, дочки Козімо I – Аньоло Бронзіно.