Лукреція Панчиатики – Аньоло Бронзіно

Лукреція Панчиатики   Аньоло Бронзіно

Замовник: Бартоломео Панчиатики, парна картина його дружини Лукреції до портрета самого Бартоломео, також знаходиться у Флоренції. Формування живопису зрілого маньєризму тісно пов’язане з Флоренцією, де її найбільшим представником є Анджело Бронзіно, учень і близький друг Понтормо, вже в кінці 1530-х років, став придворним художником Козімо I Медічі; він же вважається одним з творців типу маньеристического парадного портрета. Репрезентативні, віртуозні по виконанню портрети художника належать до числа найбільш яскравих сторінок мистецтва зрілого маньєризму.

Майстер маньєризму, Бронзіно вміє чудово побудувати імпозантну композицію, ввести аксесуари, що підкреслюють станове положення моделі, надати своїм героям зарозумілу недбалість, витончений аристократизм і – при всій ідеалізації – зберегти переконливе портретну схожість. Але в портретах італійського художника чітко позначається і вплив жорстких вимог придворної культури, обмежила завдання портретиста зніманням офіційно-парадного вигляду людини, його станового величі.

Портрет Лукреції Панчиатики написаний в 1540 році; представлена на тлі ніші Лукреція, неприродно випрямившаяся, дивиться прямо перед собою нерухомим, зупинився поглядом, здається застиглим статуєю. Це підкреслюється і специфікою жорсткою, холодної живописної манери Бронзіно, у якого матеріальна осязательность замінюється иллюзорностью. Поверхня особи Лукреції, написана в злитої емалевою манері, здається неприродно гладкою, по тону вона світліше перлового намиста і має схожість зі слонової кісткою, різко і жорстко промоделированние складки рубіново-червоного шовкового плаття здаються изваянними з каменю, волосся набуває металевий відсвіт.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)