Лукреція – Маркантоніо Раймонді

Лукреція   Маркантоніо Раймонді

Маркантоніо Раймонді – великий італійський майстер епохи Високого Відродження, основоположник репродукційній гравюри. Раймонді народився в Болоньї і вчився в майстерні Франческо Франча, у якого освоїв мистецтво різцевого гравюри, а пізніше під керівництвом учениці Б. Бехама – мистецтво офорта.

Значний вплив на його творчість мала мистецтво А. Дюрера. Раймонді випустив кілька серій копій робіт майстра, одна з яких з монограмою А. Дюрера продавалася у Венеції, як справжня.

Обурений великий майстер направив скарги в венеціанський Сенат, після чого Раймонді прибрав монограми з копій. Художник виконував також копії з творів Мікеланджело і випробував величезне творче враження від його робіт. Але найбільш відомі копії з творів Рафаеля. Одна з перших робіт, виконана за створеною Рафаелем композиції, – різцева гравюра “Лукреція”. Вона викликала захоплення великого майстра суворої вишуканістю, точністю у передачі стилю.

Саме ця робота, за свідченням Дж. Вазарі, переконала Рафаеля в таланті фавера і поклала початок встановленню дружніх відносин між ними. Інші відомі твори: “Венера, Марс і Амур”. 1508. Різцева гравюра; “Купаються воїни”. 1510. Різцева гравюра; “Вифлеємське побиття немовлят”. Ок. 1510. Різцева гравюра; “Мучеництво св. Лаврентія”. Різцева гравюра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)