Портрет Сибілли Клевську – Лукас Кранах

Портрет Сибілли Клевську   Лукас Кранах

Портрет принцеси Сибілли Клевську написаний художником в 1526 році. Це час розквіту мистецтва Кранаха. Живописець займає почесні посади при дворі курфюрста, стає главою величезної майстерні, яка не знає нестачі в замовленнях. Мистецтво Кранаха до цього часу набуває впевненість художнього почерку та завершеності стилю.

Чіткий лінійний малюнок і вишукана колірна гамма відрізняють цей портрет. Яскрава, красива принцеса у вишуканому костюмі епохи пізньої готики. Деталі туалету, фактура тканини, прикраси і тремтяча гілочка елегантного головного убору з дорогоцінними каменями – все підвладне художнику, який створив неповторний образ аристократки.

Сибілла Клевська була старшою дочкою герцога Клевского Йоганна III і Марії фон Юліх-Берг і рідною сестрою Анни Клевську – четвертої дружини, а згодом “улюбленої сестри” англійського короля Генріха VIII Тюдора.

У вересні 1526 року Лукас Кранах – придворний художник курфюста Фрідріха Мудрого посватав 14-річну Сибілу за спадкоємця саксонського престолу Йоганна-Фрідріха Великодушного. Вінчання пройшло на початку червня 1527 року в замку Бург. У подружжя було четверо синів.

Коли під час Шмалькальденской війни Йоганн-Фрідріх потрапив у полон, Сибілла мужньо брала участь захисті Віттенберга, щоб врятувати своїх синів і утримати територію свого чоловіка. Кілька років вона чекала повернення з полону свого любимомго чоловіка. Разом вони підтримували реформаторський рух.

Сибілла Клевська померла в 1554 році, Йоганн-Фрідріх Великодушний помер через місяць після смерті своєї дружини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Сибілли Клевську – Лукас Кранах.