Доктор Йоганн Куспиниан – Лукас Кранах

Доктор Йоганн Куспиниан   Лукас Кранах

Портрет доктора філософії Йоганна Куспиниана написаний Лукасом Кранахом Старшим у 1503 році. Портрет відноситься до раннього періоду творчості художника. Є парною картиною до портрета дружини доктора Анни Куспиниан.

Протягом усього творчого шляху художник Лукас Кранах Старший виявляє загострений інтерес до людини своєї епохи: його особливо приваблює портретний жанр, цікавить уклад життя різних станів, спеціальне увагу він приділяє костюму і деталей побуту. У ранньому портреті вченого Йоганна Куспиниана фігура людини поміщена в дещо наївне казкове оточення, але особа відрізняється чудовою жвавістю вираження і привабливістю.

Портрет Йоганна Куспиниана створений Лукасом Кранахом після подорожі по Німеччині, яке закінчилося у Відні. В університетському місті Вени художник провів близько п’яти років, написавши кілька портретів професорів і членів академічної ради. Портрет написаний Лукасом Кранахом Старшим до весілля молодої людини, пару йому склав портрет майбутньої дружини Анни. Судячи з портрета художника, у вигляді Куспиниана самим химерним чином з’єднувалися мрійливість і грубувата сила, м’якість і грунтовність.

Своєрідний характер Йоганна Куспиниана підкреслюється пейзажем, що відкривається за його широкими плечима. Немов побоюючись, що глядачі не зможуть визначити характер портретованого за його особі, художник Лукас Кранах Старший написав полузасохшее дерево, планету Сатурн і сову, що несе в лапах видобуток. За цим знакам сучасники художника, знайомі з наукою про символи, могли без праці визначити, що Йоганна Куспиниана відрізняє темперамент меланхоліка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Доктор Йоганн Куспиниан – Лукас Кранах.