Концерт – Герріт ван Хонтхорст

Концерт   Герріт ван Хонтхорст

Голландський художник Герріт ван Хонтхорст навчався живопису в Римі в першій половині 1610-х, коли там була в зеніті слава нещодавно померлого Караваджо. Тому його полотна відзначені впливом, яке справило на нього мистецтво майстра. Воно проявилося і у виборі теми, та в мальовничому вирішенні сцени, що було характерним для його вже зрілого творчості.

На цій картині в кімнаті, освітленій падаючим звідки-то з верхнього вікна променем світла, зображена зібралася навколо столу компанія: ошатно і навіть химерно одягнений музикант грає на віолі да гамба, а юнак і дівчина співають, тримаючи в руках ноти. Художник наділив учасників імпровізованого концерту різноманітними емоціями: музицирующий завзято дивиться на співаючих, юнак весь занурений у спів, дівчина зосереджено дивиться в ноти, на її обличчі – печать натхнення, а стара, виднеющаяся позаду, напевно, хоче вставити своє слово. Але Ван Хонтхорст не був би голландцем, якщо б не вніс в полотно комічний відтінок: дівчина, зворушливо виводить пісню, одночасно тягнеться рукою до вуха юнака, намагаючись зняти з нього сережку, стара, ймовірно, радить їй, як зробити це непомітніше, і навіть приготувала кошель. А музикант тому так “клопочеться особою”, що і концерт весела компанія влаштувала тільки потім, щоб обікрасти багатого бідолаху.

Другий сенс, прихований у звичайній жанровій сценці, перетворює картину в невеликий розповідь. Raju Я вам такий концерт влаштую, краще, ніж Герріт ван Хонтхорст – хахах

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 2.75 out of 5)


Концерт – Герріт ван Хонтхорст.