Шинка і срібний посуд – Хеда Герріт Віллемс

Шинка і срібний посуд   Хеда Герріт Віллемс

Предмети, зображені на картині, постійно в тих чи інших комбінаціях фігурують на картинах Віллема Класу Хеди. У монографії Врома можна знайти й інші аналогії: натюрморт 1642 року в приватному зібранні, Ларен; 1643 року в зборах Фінк, Брюссель ; 1650 року в Музеї Франса Халса, Харлем та інші.

Не рахуючи формату, у Віллема Хеди найчастіше горизонтального, названі натюрморти багато в чому мають схожість з картиною. Тим не менш монотонність виконання, майже повна відсутність характерного для Віллема Хеди дрібного пастозного мазка, створює фактуру предметів, змушувало ще Б. Р. Виппера сумніватися в авторстві Віллема Хеди і припускати руку його сина Герріта, про дати і обставин життя якого відомостей майже не збереглося. Серед підписаних Герритом або давно приписаних йому творів можна знайти також дуже близькі паралелі.

Оскільки підпис без ініціалів характерна для обох майстрів і вони обидва поміщали її на краю серветки, зразок вишивки, саме накреслення підпису на картині не дає докази авторства батька чи сина.

Знову переглянути це питання змусило аналіз Натюрморту з Національної галереї мистецтва, Вашингтон. Картина, багато в чому аналогічна, так само підписана і датована 1650 роком, визначається як робота Герріта, на підставі ретельного розбору її композиційних і мальовничих особливостей. Переважання у Герріта вертикальних форматів, характерна затесненность композиції, більш одноманітне відтворення фактури, велика гладкість ложащегося за формою мазка, зведення до мінімуму улюбленого прийому-розсипи світлих точкових акцентів – всі ці якості характеризують картину з Вашингтона, так само як і дану роботу.

Картина, мабуть, у відповідності з намірами автора викликала асоціації з певним колом роздумів, характерним для робіт жанру “ванітас”. Самі предмети і їх розташування показує алегоричний зміст твору, де матеріальні блага символізує посуд із срібла.

Радість і смак закладені у шматок шинки. Внутрішню гіркоту, приховану під красивою “оболонкою” показує лимон. Тлінність і нетривалість життя, як і в багатьох інших роботах, символізує свічка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Шинка і срібний посуд – Хеда Герріт Віллемс.